Hayatı Nasıl Görüyorsunuz?

 

Hayatı nasıl görüyorsunuz? Hala dün gibi mi? Bir fark yaratamadığınızı mı düşünüyorsunuz?

Son zamanlarda yoğun olarak bugünün dünden farklı olması gerektiğini düşünüyorum. Sanırım 40 yaş sendromu böyle bir şeyJ

Yaptıklarımız yapamadıklarımız, özlediklerimiz kurtulmak istediklerimiz hep bir dönüm noktasında aklımıza gelir takılır… Mış gibi yaşamlar bir süre sonra yük olur ağırlığı altında ezilir kalırız.

Sonuçlarla değil sebeplerle ilgilenmek yol ayrımlarında sadece zaman kaybı olur. İşte tam da bu noktada neredeyim nereye gidiyorum sorusuyla baş başa kalırız.

At yılı biz fare burcu olanları tam da böyle vurdu işte…

Kabuğumuzu kırmak, kabuk değiştirmek, yenilenmek için zorladı zorluyor.

Bu yazımı seneyi değerlendirmek üzere planladım; biraz kendime torpil geçtimJ Hem de çok sık soru olarak karşılaştığım Kaderin Dört Sütunu konusuna girmiş oluruz.

Kaderin Dört Sütunu denilen Çin Astrolojisin de bazı seneler bizim burcumuzla tam zıtlık oluşturur. Böyle yıllar o kişi için zorluk gibi gözükse de bakış açınızı değiştirirseniz değişim yılı olarak değerlendirilebilir. Olumsuz olmayı pek doğru bulmadığım için ben bunu seçiyorum.

Benim gibi Fare burcu doğumlu olanlar At burcu ile zıtlık yaşar. Bu yıl da Yang Ateş At yılı…

Fare en güçlü su elementini At ise en güçlü ateş elementini temsil eder. Su ve ateş savaşı gibi düşünün. Fare zeki bir hayvandır elementi de bu enerjiyi taşır.  At ise enerjik ve asildir. Ateş elementi doğada kendi başına bulunmaz ama neşe, motivasyon getirir, itici güçtür; lokomotif gibi… Su ve ateşin birbiri üzerindeki yıkıcı etkisi bu iki burç arasında bir çekişmeye sebep verir. Su ateşi öldürür ateş te suyun gücünü zayıflatır. Bu ilişki elbette senenin enerjisine de yansır. Yani bu yıl için konuşursak Yang Ağaç At yılı çok güçlü bir ateş olarak biz Fareleri yeniden şekillendirdiler. Aynı bir camın ateşle vücut bulması gibi… Evet, pek kolay olmuyor hatta dönem  dönem kendi özel haritanızın getirilerine göre bazen sizi yükseltiyor sonra bir ters düz ediyor ve yeni bir sizle tekrar kalkıyorsunuz. Bu konulara pek vakıf değilken geçirdiğim At yıllarına baktığımda bu zorlayarak yapılan kalıcı değişimi çok net görüyorum. Neyse ki zıt burcunuzun yılı her 12 yılda bir geliyorJAnlayacağınız hayat bize nefes almak için fırsat veriyor.

İşte tam da bu noktada; benim içinde çok hızlı değişim gösteren biraz iten, bazen düşüren, bazen de ne duruyorsun arkamdan koş diyen bir yıl oldu. Genel olarak böyle zıt yıllarda fazla risk almadan dikkat ederek, kulvarın dışına çıkmamak için yavaşlayarak akmak daha doğru gibi geliyor. Ben de öyle yaptım. Durmadım ama yavaşladım ve fark ettim ki aslında daha çok yol almışım nefesim kesilmemiş düşünerek adım atmışım; dostlarıma, kendime, hayata zaman ayırmışım. Gerçi bu sebeple sizlerle buluşmam gecikti ama artık hak vereceğinizi umuyorum. Bu yapılanma döneminde web sayfamı yeniledik. Çok eğlenceli bir o kadar da zorlayıcı oldu. Neyse ki ben de ekibimde sonuçtan memnun kaldıkJ Umarım siz de seversiniz.

 

Gelelim Kaderin Dört Sütunu öğretisine; bu sistem iki satır ve dört sütundan yani sekiz karakterden oluşur. Kişinin doğum tarihine göre aldığı enerjileri, kişisel yapısını, ailesi ve hayatla olan ilişkisini bu sekiz karakterden okuyabiliriz. Üst satırda saat gün ay ve yılın elementleri, altta da burç hayvanları vardır. Yani zaman iki karakterle ifade edilmiş olur. Örneğin 2014 Yang Ağaç At yılı gibi, ya da Yin Metal Fare ayı gibi…

Diğer taraftan her 10 yılda bir değişen; yine iki karakterle ifade edilen Şans döngüleri vardır. Bu iki tablo birbirleriyle ilişik okunur.

    Feng Shui danışmanlığında bu öğretinin yeri çok tartışılır. Konuya uzak olanlar bir evi düzenlemenin, dekore etmenin kaderle ne ilgisi var diyebilir. Olaya şöyle bakmak lazım; her ev herkese uygun değildir. Genel olarak evin aldığı enerjiler sizin kişisel haritanızla ve özelliklerinizle uyumlu olmalıdır. Bir evi temelden inşa etmediğiniz sürece üzerinize eldiven gibi oturacak bir yaşam alanınız da olamaz. Bu yüzden bir ev ya da ofis aldığınızda ya da kiraladığınızda evin genel enerjilerine ve sizin ona uyumunuza bakılır. Bu uyum gerek kaderden gelen şartlarınız, gerekse evin oturduğu pusula yönleri ile belirlenir. Örnek verirsem; üç kişilik bir aile, üç farklı kader, üç farklı şans döngüsü ve üç farklı mekânsal beklenti demek. Bunun dışında da herkesin dört adet olumlu pusula yönleri ve bu yönlerin ifade ettiği yaşamsal beklentiler…

Birbiri üzerine oturan bu haritaların ışığında bazı düzenleme kararları alınır. Evin çocuğunun şans döngüsünde bir olumsuzluk varsa ona ait bir çalışma odasında ya da yatak odasında olumlu bir enerji olmasına öncelik verilir. Özellikle zıt yıllarınızda sizi; yaşam alanlarınızın ve ofisinizin Feng Shui si desteklemelidir ki o yılın olumsuz etkileri daha hafif atlatıla bilinsin.

Peki, yıl genel olarak neler getiriyor; her burcu nasıl etkiliyor?

Yine o yılın elementi ve burcu;  yılın taşıdığı özellikleri belirliyor. Bu durum tek tek her burcun elementi ve özellikleri ile ilişkilendiriliyor. Bunun dışında da her 20 yılda bir hemen hemen aynı seyirde, her 12 yılda bir de benzer seyirde olaylar yaşanıyor. Siz de bu durumu kendi yaşamınızdan takip edebilirsiniz.

Ben bu açıdan insanların zamanı ve getirdiklerini not etmelerini doğru buluyorum. Kişisel bir tarih gibi… Çok fazla duyguları ve yıpranmışlıkları katmadan keyifle yazılan bir günlük. Hatta hemen şimdi başlayın derim…

Bu yıl Dünya üzerinde yaşanan gerginlikleri savaşları çevre katliamlarını yakından takip ettik. Kişisel hayatlarınıza indirgediğinizde yılın bu yüksek ateş enerjisi sizi nasıl etkiledi? Neler yaşadınız? Facebook ta ki sayfam paylaşımlarınıza açıktır, unutmayın lütfen.

Bu zıtlık durumu danışanlarımın da çok takıldığı çekindiği bir durum, olumsuzluğu fırsata dönüştürmek için pozitif bakmanın gerektiğini düşünüyorum. Her değişim sancılıdır. Hem siz, hem de çevreniz için… Yeni siz; arkadaşlarınızı ailenizi hatta yaşam şartlarınızı şekillendirecektir. İşte bu zıtlık yıllarında da bir tür sınav vereceksiniz. Elbette çalışmadığınız yerden gelecek yoksa kelebek kozadan çıktığında bu keyfi alır mı?

Benim Bir Fare olarak bu At yılında yaşadığım zıtlıktan bambaşka bir Banu çıkıyor, farkındayım. İşim, ailem dostlarım yaşamım, hayata ve insanlara bakışım tazeleniyor. Hayatıma girenler, çıkanlar, değenler benle nefes alanlar, bana ihtiyacı olanlar, benim ihtiyaç duyduklarım köşe kapmaca oynuyor sanki. Biliyorum taşlar yakında oturacak ve daha dingin bir yıla geçeceğim.

Benim size tavsiyem böyle zıtlık yıllarında direnmeyin, esnek olun gelene önce kabul gösterin, sonra onla birlikte şekil alın. Zorluk nedenlere, nasıllara; ben olmamalıydım demelere takılınca başlıyor.

Evet, ben; çünkü buna hazırdım, evet ben çünkü bunu kaldırabilirim, evet ben çünkü simdi hayatta olduğumu hissediyorum.

Yeni sizi sahip olduklarınızla değil sahip olacaklarınızla kucaklayın.

Önümüzdeki Yıl Yin Ağaç Keçi Yılı;  hazırlıklar başladı bile. Keyifle notlarımı alıyorum. Senelik güncellemeler, öngörüler, seminerler…

Size küçük bir hatırlatma; bu yıl değişimin kapıları Manda burcu doğumlular için aralanacak…

 

 

Yaşamla akın, akıntıya kapılmayın…

 

 

 


  Dekoşeker

Yatak Odanızda Küçük Dokunuşlarla Güne Zinde Başlayın

>Yatak odanızın yin enerji taşımasına yardımcı olmak için manyetik alandan arındırın. Pastel tonları tercih edin.Uykunuzu bölecek parlak ışık ve resimlerden kaçının.

Yandaki karekodu akıllı telefon ya da
tabletlerinizin kameralarından
okutarak mobil cihazınız ile sitemize
kolayca ulaşabilirsiniz.