Bir duvara ayna asarken, neyi yansıttığına ve ne amaçla astığımıza çok dikkat etmeliyiz. İstenmeyen görüntüyü yansıtarak etkisini çoğaltan bir ayna amacımıza hizmet etmemiş olur. Dikkatimizi dağıtır, bizi yorar hatta mekanda huzursuzluğa, kavgalara sebep olabilir.Bu yüzden kaçındığımız birkaç durum vardır. *Daire giriş kapısının karşısına asılan bir ayna; evimize giren enerjiyi mekâna dağıtmadan dışarı yansıtır. Bunu istemeyiz. Enerji evin içinde rahatlıkla salınmalı ve dağılmalı. Bu yüzden en uygunu kapının sağına ya da soluna asmaktır. *Aynı durum mutfak ve banyo kapılarını yansıtan ayna için de geçerlidir. *Aynalar yatak odası içinde iyi düşünülmesi gereken bir objedir. Doğru olan yatağımızı yansıtmamasıdır. En uygunu başucu komodinlerinin üstüdür. Ayna asıldığı duvara pencere açar ve arkasındaki enerjiyi içeri alır. Arkasında ne olduğunu ve ne yaşandığını bilmediğiniz bir duvara asmak sakıncalıdır. Bizim geleneğimizde de ters asılan gümüş aynalar vardır. Kötü, olumsuz enerjiyi, kem gözü geri yansıtmak için kullanılır. *Bazen de aynayı mekânı daha aydınlık ve büyük göstermek için kullanabiliriz. Alışveriş merkezleri,gece kulüpleri ,restoranlarda ayna; hareketi arttırdığı için olumludur. Çünkü ;bereketi çoğaltır, aktif enerjiyi arttırır. *Bazen de dar ve uzun koridorlarda enerjiyi yavaşlatmak, onun bu koridordan sertçe akıp geçmesini önlemek adına ayna kullanırız. Önemli olan aynaların karşılıklı gelmemesi ve kafası kesik görüntüler oluşturmamasıdır. *L koridorlarda köşelerde kullanılan aynalarda olumlu etki yapar. *Güzel bir manzarayı salonumuza yansıtmakta etkisini arttırır. Ormana ya da denize bakan bir penceremizin karşına asılan ayna ;güzel manzarayı odamıza çekecektir. Mekânın enerjisini arttırır. Aynı şekilde yemek masamızı yansıtmak evin bereketi açısından olumludur. Aynaların temiz olmasına , kırık ve çatlak olmamasına dikkat etmeliyiz. İyi ve olumlu enerjileri çoğaltmak dileğiyle tüm aynalar parlasın…
Evet, her yıl mekânlarda olumlu ve olumsuz enerjilerin yerleri değişiyor. Yaptığınız genel uygulama haricinde senelik değişen enerjilere göre de bir çözüm üretirseniz mekânlarınızı da zamana göre uyumlamış olursunuz. Daha konforlu daha huzurlu bir netice verir.
Feng Shui nedense bize göre herşey yolunda giderken pek aklımıza gelmez.Ancak asıl olan yaşam akarken desteğimizi, şansımızı arttırmayı düşünebilmektir.Elbette üst üste gelen aksilikler ,sağlık sorunları yaşıyorsanız,ya da kariyerinizde tatmin olamıyorsanız,İlişkilerinizde zorlanıyorsanız ve özellikle de ev ya da ofis değişikliğinden sonra arttığını düşünüyorsanız bu ihtiyaç aciliyet kazanmıştır.
Çin Zodyak sistemi dünyanın en eski astroloji kurgusudur. Bu sistemde antik çağ Çin takvimi esasları kullanılmaktadır. Batı ve Hint Astrolojisinde olduğu gibi insanları 12 ayrı kişilik tiplerine ayırır. Ancak kullandığı Hsia takvimi sebebiyle batı astrolojisinden derin ayrılıklar gösterir.Ay ve Güneş döngüleri kullanıldığı için bir yıl 354 ya da 355 gündür.Bu yüzden her yılın başlangıç tarihi 19 ocak ile 20 Şubat arası değişir. Astrolojik analiz yıl üzerinden yapılır. Bunun yanı sıra zaman dilimi hem bir hayvan hem de elementle sembolize edilir .